Pomoc w powrocie do zdrowia psychicznego dla mieszkańców dzielnicy Nowy Dwór

Chcesz odzyskać równowagę w swoim życiu? Nie czekaj dłużej i skorzystaj z pomocy specjalistów Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali. Zapewniamy w pełni indywidualny plan terapii, który stanowi skuteczną pomoc w powrocie do codziennego życia, włączając się na nowo w codzienność najbliższych Ci osób. Wszystko, żeby poprawić jakość Twojego zdrowia psychicznego.

Usługi psychologiczne dla mieszkańców Wrocławia dzielnicy Nowy Dwór

W naszej ofercie znajdziesz pełen zakres specjalistycznych usług pomagających w powrocie do zdrowia psychicznego:

Jak pomaga psycholog mieszkańcom dzielnicy Nowy Dwór?

Konsultacja psychologiczna

Podstawą dobrania odpowiedniego planu leczenia jest konsultacja psychologiczna, która polega na uzyskaniu najważniejszych informacji na temat osoby, która potrzebuje pomocy i jej problemu. Na podstawie takiego spotkania specjalista ustala indywidualny plan terapii, która ma na celu pomóc wrócić do zdrowia psychicznego.

psycholog wrocław Nowy Dwór
psycholog wrocław Nowy Dwór

Wsparcie psychologiczne

Wsparcie psychologiczne to rodzaj pomocy w powrocie do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Skierowana zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Psychoterapia jest dostosowana do Twojej indywidualnej sytuacji i pomaga odzyskać równowagę w codziennym życiu.

Pomoc w kryzysowej sytuacji

Wsparcie kryzysowe to pierwsza i krótkoterminowa pomoc osobom, które nagle doznały kryzysu psychicznego, np. po stracie bliskiej osoby.

psycholog wrocław Nowy Dwór

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologicznej?

Masz ciężki czas w życiu i nie potrafisz samodzielnie znaleźć rozwiązania swojego problemu? Nasi specjaliści pomogą Ci w powrocie do równowagi w życiu. Kiedy warto skorzystać ze wsparcia psychologa z Wrocławia?

W przypadku:

  • stale obniżonego nastroju,
  • braku poczucia własnej wartości,
  • trudnych doświadczeń życiowych,
  • przeżywania ciężkich chwil spowodowanych różnego rodzaju sytuacjami życiowymi czy po przebytym kryzysie psychicznym,
  • problemów wychowawczych,
  • braku porozumienia z partnerem,
  • gdy ciężko Ci dojść do normalnego funkcjonowania w środowisku społecznym,
  • po stracie stracie kogoś bliskiego,
  • doświadczenia przemocy psychicznej lub fizycznej.

FAQ

Dobrego specjalistę poznasz po jego zaangażowaniu oraz po tym, że nie ocenia on swoich Pacjentów, tylko uważnie i cierpliwie słucha. Dobry psycholog powinien podchodzić do swoich obowiązków z empatią oraz powinien przestrzegać zasad etyki zawodowej.

Nasi specjaliści oferują różny zakres usług. Psycholog stawia diagnozę oraz wspiera w kryzysie psychicznym. Zadaniem psychoterapeuty jest leczenie zaburzeń emocjonalnych czy lękowych. Z kolei psychiatra to lekarz specjalista, który zajmuje się leczeniem zaburzeń zdrowia psychicznego. Zapewnia on leczenie psychiatryczne i jako jedyny z dostępnych specjalistów może wystawiać recepty. Tak naprawdę nie musisz wiedzieć, do którego specjalisty musisz się umówić. Skorzystaj z konsultacji psychologicznej u dowolnego specjalisty, a ten przekieruje Cię do odpowiedniej osoby.

Wsparcie psychologiczne, które odbywa się poprzez psychoterapię indywidualną to skuteczna pomoc w odzyskaniu zdrowia psychicznego. Specjalista może w pełni obiektywnie spojrzeć na Twój problem, dzięki czemu skutecznie doradzi Ci jak radzić sobie z kryzysem w Twoim życiu. Wsparcie może obejmować psychoterapię indywidualną lub rodzinną.

Nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami do pracy z osobami potrzebującymi pomocy psychologicznej.

Wszystkie spotkania odbywają się z zachowaniem dyskrecji oraz anonimowości. Zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji osób, które są w kryzysie psychicznym.

Aby umówić się na konsultację psychologiczną, wejdź na mentali.pl w zakładkę "Umów wizytę online" i zarezerwuj odpowiadający Ci termin spotkania.

Mogą zgłosić się do nas również osoby z innych dzielnic Wrocławia:

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 25, 50-110 Wrocław

Data aktualizacji strony - 24 lipca, 2024