Wsparcie w odzyskaniu zdrowia psychicznego dla mieszkańców dzielnicy Borek

Masz wrażenie utraty kontroli nad swoim życiem? Nie zwlekaj i skorzystaj z pomocy specjalistów Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali. Zapewniamy w pełni indywidualny plan terapii, który pomoże Ci powrócić do codziennego życia, włączając się na nowo w codzienność Twoich bliskich. Wszystko, żeby poprawić jakość Twojego zdrowia psychicznego.

Obszar działań psychologa dla mieszkańców Wrocławia dzielnicy Borek

Gwarantujemy szereg usług specjalistycznych pomagających w powrocie do zdrowia psychicznego:

Jakie wsparcie zapewnia psycholog mieszkańcom dzielnicy Borek?

Konsultacja psychologiczna

Podstawą dobrania odpowiedniego planu leczenia jest konsultacja psychologiczna, która polega na przeprowadzeniu wywiadu z osobą, która czuje, że potrzebuje pomocy. Na jej podstawie specjalista ustala indywidualny plan terapii, która ma na celu pomóc wrócić do zdrowia psychicznego.

psycholog wrocław Borek
psycholog wrocław Borek

Wsparcie psychologiczne

Wsparcie psychologiczne to rodzaj pomocy w powrocie do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Plan terapii dobrany do Twojej indywidualnej sytuacji i pomaga odzyskać zdrowie psychiczne.

Pomoc w kryzysowej sytuacji

Wsparcie kryzysowe to pierwsza i krótkoterminowa pomoc osobom, które nagle znalazły się w kryzysie psychicznym, np. po stracie kogoś bliskiego.

psycholog wrocław Borek

Kiedy powinno się skorzystać z pomocy psychologa?

Masz trudny okres w życiu i nie umiesz samodzielnie znaleźć rozwiązania swojego problemu? Pomożemy Ci w odzyskaniu zdrowia psychicznego. Kiedy warto skorzystać ze wsparcia psychologa z Wrocławia?

W przypadku:

  • stale obniżonego nastroju,
  • trudności z samoakceptacją,
  • traumatycznych doświadczeń,
  • przeżywania trudnych momentów spowodowanych różnymi sytuacjami życiowymi czy po przebytym kryzysie psychicznym,
  • problemów wychowawczych,
  • trudności w porozumiewaniu się z partnerem,
  • gdy ciężko Ci dojść do normalnego funkcjonowania w środowisku społecznym,
  • po stracie stracie kogoś bliskiego,
  • doświadczenia przemocy psychicznej lub fizycznej.

Najczęściej zadawane pytania

Profesjonalnego specjalistę poznasz po tym, z jakim zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy oraz po tym, że nie jest on oceniający, tylko uważnie i cierpliwie słucha. Dobry terapeuta powinien podchodzić do swoich obowiązków z empatią oraz powinien przestrzegać zasad etyki zawodowej.

Nasi specjaliści oferują różny zakres usług. Psycholog ma za zadanie postawić diagnozę oraz pomóc w kryzysie psychicznym. Zadaniem psychoterapeuty jest leczenie zaburzeń emocjonalnych oraz stanów lękowych. Z kolei psychiatra to lekarz specjalista, który zajmuje się leczeniem zaburzeń zdrowia psychicznego. Zapewnia on wsparcie psychiatryczne i jako jedyny z dostępnych specjalistów uprawniony jest do wystawiania recept. Tak naprawdę nie musisz wiedzieć, którego specjalistę wybrać. Zarezerwuj termin konsultacji psychologicznej u dowolnego terapeuty, a ten skieruje Cię do właściwej osoby.

Wsparcie psychologiczne poprzez psychoterapię indywidualną pomaga w skutecznym powrocie do zdrowia psychicznego. Specjalista może w pełni obiektywnie spojrzeć na Twoje trudności, dzięki czemu skutecznie nauczy Cię jak radzić sobie z kryzysem w Twoim życiu. Pomoc może obejmować psychoterapię indywidualną lub rodzinną.

Nasi pracownicy to specjaliści z bogatym doświadczeniem oraz z odpowiednimi kwalifikacjami do pracy z osobami potrzebującymi pomocy psychologicznej.

Każde spotkanie odbywa się z zachowaniem dyskrecji oraz anonimowości. Zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji osób, które są w kryzysie psychicznym.

Wejdź na stronę mentali.pl, kliknij w zakładkę “Umów wizytę online” i wybierz odpowiadający Ci termin wizyty.

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 25, 50-110 Wrocław

Data aktualizacji strony - 27 lutego, 2024