Wsparcie w odzyskaniu zdrowia psychicznego dla mieszkańców dzielnicy Borek

Masz wrażenie utraty kontroli nad swoim życiem? Nie zwlekaj i skorzystaj z pomocy specjalistów Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali. Zapewniamy w pełni indywidualny plan terapii, który pomoże Ci powrócić do codziennego życia, włączając się na nowo w codzienność Twoich bliskich. Wszystko, żeby poprawić jakość Twojego zdrowia psychicznego.

Obszar działań psychologa dla mieszkańców Wrocławia dzielnicy Borek

Gwarantujemy szereg usług specjalistycznych pomagających w odzyskaniu dobrej kondycji zdrowia psychicznego:

Jakie wsparcie zapewnia psycholog mieszkańcom dzielnicy Borek?

Konsultacja psychologiczna

Podstawą dobrania odpowiedniego planu leczenia jest konsultacja psychologiczna, która polega na przeprowadzeniu wywiadu z osobą, która czuje, że potrzebuje pomocy. Na jej podstawie specjalista ustala indywidualny plan terapii, która ma na celu pomóc odzyskać radość z życia.

psycholog wrocław Borek
psycholog wrocław Borek

Wsparcie psychologiczne

Wsparcie psychologiczne to rodzaj pomocy w powrocie do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Plan terapii dobrany do Twojej indywidualnej sytuacji i pomaga odzyskać zdrowie psychiczne.

Pomoc w kryzysowej sytuacji

Wsparcie kryzysowe to pierwsza i krótkoterminowa pomoc osobom, które nagle znalazły się w kryzysie, np. po stracie kogoś bliskiego.

psycholog wrocław Borek

Kiedy powinno się skorzystać z pomocy psychologa?

Masz trudny okres w życiu i nie umiesz samodzielnie znaleźć rozwiązania swojego problemu? Pomożemy Ci na nowo cieszyć się życiem. Kiedy warto skorzystać ze wsparcia psychologa z Wrocławia?

W przypadku:

  • stale obniżonego nastroju,
  • trudności z samoakceptacją,
  • traumatycznych doświadczeń,
  • przeżywania trudnych momentów spowodowanych różnymi sytuacjami życiowymi,
  • problemów wychowawczych,
  • trudności w porozumiewaniu się z partnerem,
  • gdy ciężko Ci dojść do normalnego funkcjonowania w środowisku społecznym,
  • po stracie stracie kogoś bliskiego,
  • doświadczenia przemocy psychicznej lub fizycznej.

Najczęściej zadawane pytania

Mogą zgłosić się do nas również osoby z innych dzielnic Wrocławia:

Profesjonalnego specjalistę poznasz po tym, z jakim zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy oraz po tym, że nie jest on oceniający, tylko uważnie i cierpliwie słucha. Dobry terapeuta powinien podchodzić do swoich obowiązków z empatią oraz powinien przestrzegać zasad etyki zawodowej.

Nasi specjaliści oferują różny zakres usług. Psycholog ma za zadanie postawić diagnozę oraz pomóc w kryzysie psychicznym. Zadaniem psychoterapeuty jest leczenie zaburzeń emocjonalnych oraz stanów lękowych. Z kolei psychiatra to lekarz specjalista, który zajmuje się leczeniem zaburzeń zdrowia psychicznego. Zapewnia on wsparcie psychiatryczne i jako jedyny z dostępnych specjalistów uprawniony jest do wystawiania recept. Tak naprawdę nie musisz wiedzieć, którego specjalistę wybrać. Zarezerwuj termin konsultacji psychologicznej u dowolnego terapeuty, a ten skieruje Cię do właściwej osoby.

Wsparcie psychologiczne poprzez psychoterapię indywidualną pomaga w skutecznym powrocie do zdrowia psychicznego. Specjalista może w pełni obiektywnie spojrzeć na Twoje trudności, dzięki czemu skutecznie nauczy Cię jak radzić sobie z kryzysem w Twoim życiu. Pomoc może obejmować psychoterapię indywidualną lub rodzinną.

Nasi pracownicy to specjaliści z bogatym doświadczeniem oraz z odpowiednimi kwalifikacjami do pracy z osobami potrzebującymi pomocy psychologicznej.

Każde spotkanie odbywa się z zachowaniem dyskrecji oraz anonimowości. Zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji osób, które są w kryzysie psychicznym.

Wejdź na stronę mentali.pl, kliknij w zakładkę “Umów wizytę online” i wybierz odpowiadający Ci termin wizyty.

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 25, 50-110 Wrocław

Data aktualizacji strony - 21 czerwca, 2024