Pomoc w odzyskaniu zdrowia psychicznego dla mieszkańców dzielnicy Ołtaszyn

Chcesz odzyskać równowagę w swoim życiu? Nie nie odkładaj tego na później i skorzystaj z pomocy specjalistów Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali. Zapewniamy w pełni indywidualny plan zdrowienia, który pomoże Ci powrócić do codziennego życia, włączając się na nowo w codzienność bliskich Ci osób. Wszystko, żeby poprawić jakość Twojego zdrowia psychicznego.

Obszar działań psychologa dla mieszkańców Wrocławia dzielnicy Ołtaszyn

Zapewniamy szereg usług specjalistycznych wspierających powrót do zdrowia psychicznego:

Jaką pomoc zapewnia psycholog mieszkańcom dzielnicy Ołtaszyn?

Konsultacja psychologiczna

Podstawą dopasowania planu wspólnej pracy jest konsultacja psychologiczna, która polega na przeprowadzeniu wywiadu z osobą, która czuje, że potrzebuje pomocy. Na jej podstawie specjalista ustala indywidualny plan terapii, która ma na celu pomóc w powrocie do zdrowia psychicznego.

psycholog wrocław Ołtaszyn
psycholog wrocław Ołtaszyn

Wsparcie psychologiczne

Wsparcie psychologiczne to rodzaj pomocy w powrocie do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Plan terapii dobrany do Twojej indywidualnej sytuacji i pomaga odzyskać równowagę w codziennym życiu.

Pomoc w kryzysowej sytuacji

Wsparcie kryzysowe to pierwsza i krótkoterminowa pomoc dla osób, które nagle doznały kryzysu psychicznego, np. po stracie bliskiej osoby.

psycholog wrocław Ołtaszyn

Kiedy warto umówić się na wizytę do psychologa?

Przechodzisz trudny czas w życiu i nie potrafisz samodzielnie znaleźć rozwiązania swojego problemu? Pomożemy Ci w odzyskaniu równowagi w życiu. Kiedy warto umówić się do psychologa z Wrocławia?

W przypadku:

  • stale obniżonego nastroju,
  • braku poczucia własnej wartości,
  • traumatycznych doświadczeń,
  • przeżywania ciężkich momentów spowodowanych różnymi sytuacjami życiowymi czy po przebytym kryzysie psychicznym,
  • problemów wychowawczych,
  • trudności w porozumiewaniu się z partnerem,
  • gdy ciężko Ci dojść do normalnego funkcjonowania w środowisku społecznym,
  • po stracie stracie kogoś bliskiego,
  • doświadczenia przemocy psychicznej lub fizycznej.

FAQ

Skutecznego specjalistę poznasz po tym, z jakim zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy oraz po tym, że nie jest on oceniający, tylko uważnie i cierpliwie słucha. Dobry terapeuta powinien podchodzić do swoich obowiązków z empatią oraz powinien przestrzegać zasad etyki zawodowej.

Nasi specjaliści oferują różny zakres usług. Psycholog ma za zadanie postawić diagnozę oraz pomóc w kryzysie psychicznym. Zadaniem psychoterapeuty jest terapia zaburzeń emocjonalnych czy lękowych. Z kolei psychiatra to lekarz specjalista, który zajmuje się leczeniem zaburzeń zdrowia psychicznego. Specjalista ten zapewnia wsparcie psychiatryczne i jako jedyny z dostępnych specjalistów uprawniony jest do wystawiania recept. Prawda jest taka, że wcale nie musisz wiedzieć, do którego specjalisty musisz się umówić. Umów konsultację psychologiczną u dowolnego terapeuty, a ten przekieruje Cię do odpowiedniej osoby.

Wsparcie psychologiczne, które odbywa się poprzez psychoterapię indywidualną pomaga w skutecznym odzyskaniu zdrowia psychicznego. Specjalista jest w stanie obiektywnie spojrzeć na Twoje problemy, dzięki czemu skutecznie podpowie Ci jak radzić sobie z kryzysem w Twoim życiu. Pomoc może obejmować psychoterapię indywidualną lub rodzinną.

Nasi pracownicy to specjaliści z bogatym doświadczeniem oraz z odpowiednimi kwalifikacjami do pracy z osobami potrzebującymi pomocy psychologicznej.

Wszystkie spotkania odbywają się z zachowaniem dyskrecji oraz anonimowości. Zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji osób, które są w kryzysie psychicznym.

Aby umówić się na konsultację psychologiczną, wejdź na mentali.pl w zakładkę "Umów wizytę online" i zarezerwuj dogodny termin spotkania.

Mogą zgłosić się do nas również osoby z innych dzielnic Wrocławia:

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 25, 50-110 Wrocław

Data aktualizacji strony - 24 lipca, 2024