Pomoc w powrocie do zdrowia psychicznego dla mieszkańców dzielnicy Grabiszyn

Chcesz odzyskać równowagę w swoim życiu? Nie nie odkładaj tego na później i skorzystaj z pomocy doświadczonych specjalistów Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali. Zapewniamy w pełni indywidualny plan terapii, który pomoże Ci wrócić do codziennego życia, włączając się na nowo w życie Twoich bliskich. Wszystko, żeby poprawić jakość Twojego zdrowia psychicznego.

Obszar działań psychologa dla mieszkańców Wrocławia dzielnicy Grabiszyn

Zapewniamy pełen zakres specjalistycznych usług wspierających powrót do zdrowia psychicznego:

W jaki sposób psycholog mieszkańcom dzielnicy Grabiszyn?

Konsultacja psychologiczna

Podstawą dobrania odpowiedniego planu leczenia jest konsultacja psychologiczna, która polega na uzyskaniu najważniejszych informacji na temat osoby, która potrzebuje pomocy i jej problemu. Na podstawie takiego spotkania specjalista ustala indywidualny plan terapii, która ma na celu pomóc w powrocie do zdrowia psychicznego.

psycholog wrocław Grabiszyn
psycholog wrocław Grabiszyn

Wsparcie psychologiczne

Wsparcie psychologiczne to rodzaj pomocy w powrocie do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Plan terapii dopasowany do Twojej indywidualnej sytuacji i pomaga odzyskać równowagę w codziennym życiu.

Pomoc w kryzysowej sytuacji

Wsparcie kryzysowe stanowi pierwszą i krótkoterminową pomoc dla osób, które nagle doznały kryzysu psychicznego, np. po stracie bliskiej osoby.

psycholog wrocław Grabiszyn

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?

Masz ciężki okres w życiu i nie umiesz samodzielnie poradzić sobie ze swoimi problemami? Pomożemy Ci w powrocie do zdrowia psychicznego. Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa z Wrocławia?

W przypadku:

  • stale obniżonego nastroju,
  • braku poczucia własnej wartości,
  • traumatycznych doświadczeń,
  • przeżywania trudnych dni spowodowanych różnymi sytuacjami życiowymi czy po przebytym kryzysie psychicznym,
  • problemów wychowawczych,
  • trudności w porozumiewaniu się z partnerem,
  • gdy ciężko Ci dojść do normalnego funkcjonowania w środowisku społecznym,
  • po stracie stracie kogoś bliskiego,
  • doświadczenia przemocy psychicznej lub fizycznej.

FAQ

Dobrego specjalistę poznasz po jego zaangażowaniu oraz po tym, że nie ocenia on swoich Pacjentów, tylko uważnie i cierpliwie słucha. Dobry psychoterapeuta powinien podchodzić do swoich obowiązków z empatią oraz powinien przestrzegać zasad etyki zawodowej.

Specjaliści Mentali oferują różny zakres usług. Psycholog ma za zadanie postawić diagnozę oraz pomóc w kryzysie psychicznym. Zadaniem psychoterapeuty jest terapia zaburzeń emocjonalnych czy lękowych. Z kolei psychiatra to lekarz specjalista, który zajmuje się leczeniem zaburzeń zdrowia psychicznego. Specjalista ten zapewnia leczenie psychiatryczne i jako jedyny z dostępnych specjalistów uprawniony jest do wystawiania recept. Prawda jest taka, że wcale nie musisz wiedzieć, którego specjalistę wybrać. Umów konsultację psychologiczną u dowolnego specjalisty, a ten skieruje Cię do odpowiedniej osoby.

Wsparcie psychologiczne poprzez indywidualną terapię pomaga w skutecznym powrocie do zdrowia psychicznego. Specjalista może w pełni obiektywnie spojrzeć na Twoje problemy, dzięki czemu skutecznie nauczy Cię jak przeciwdziałać kryzysowi w Twoim życiu. Wsparcie może obejmować psychoterapię indywidualną lub rodzinną.

Nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami do pracy z osobami potrzebującymi wsparcia.

Wszystkie spotkania odbywają się z zachowaniem dyskrecji oraz anonimowości. Zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji osób, które są w kryzysie psychicznym.

Aby umówić się na konsultację psychologiczną, wejdź na mentali.pl w zakładkę "Umów wizytę online" i zarezerwuj dogodny termin spotkania.

Mogą zgłosić się do nas również osoby z innych dzielnic Wrocławia:

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 25, 50-110 Wrocław

Data aktualizacji strony - 24 lipca, 2024