Pomoc w odzyskaniu zdrowia psychicznego dla mieszkańców dzielnicy Muchobór

Chcesz odzyskać równowagę w swoim życiu? Nie czekaj dłużej i skorzystaj z pomocy specjalistów Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali. Zapewniamy indywidualny plan zdrowienia, który pomoże Ci powrócić do codziennego życia, włączając się na nowo w życie Twoich bliskich. Wszystko, żeby poprawić jakość Twojego zdrowia psychicznego. Sprawdź nasz zakres usług i umów wizytę.

Zakres usług psychologicznych dla mieszkańców Wrocławia dzielnicy Muchobór

Zapewniamy szereg usług specjalistycznych pomagających w powrocie do zdrowia psychicznego:

W jaki sposób psycholog mieszkańcom dzielnicy Muchobór?

Konsultacja psychologiczna

Aby odpowiednio dopasować plan terapii, niezbędna jest konsultacja psychologiczna, która polega na przeprowadzeniu wywiadu z osobą, która czuje, że potrzebuje pomocy. Na podstawie takiego spotkania specjalista ustala plan całej terapii, która ma na celu pomóc wrócić do zdrowia psychicznego.

psycholog wrocław Muchobór
psycholog wrocław Muchobór

Wsparcie psychologiczne

Forma pomocy w powrocie do codziennego życia. Skierowana zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Psychoterapia jest dopasowana do Twojej indywidualnej sytuacji i pomaga odzyskać równowagę w codziennym życiu.

Pomoc w kryzysowej sytuacji

Wsparcie kryzysowe stanowi pierwszą i krótkoterminową pomoc osobom, które nagle znalazły się w kryzysie psychicznym, np. po stracie bliskiej osoby.

psycholog wrocław Muchobór

Kiedy warto umówić się na wizytę do psychologa?

Przechodzisz gorszy okres w życiu i nie potrafisz samodzielnie poradzić sobie ze swoimi problemami? Nasi specjaliści pomogą Ci w powrocie do zdrowia psychicznego. Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa we Wrocławiu?

Konsultacja psychologiczna będzie skuteczna w przypadku:

  • stale obniżonego nastroju,
  • niskiej samooceny,
  • traumatycznych doświadczeń,
  • przeżywania trudnych dni spowodowanych różnymi sytuacjami życiowymi czy po przebytym kryzysie psychicznym,
  • problemów wychowawczych,
  • braku porozumienia z partnerem,
  • gdy ciężko Ci dojść do normalnego funkcjonowania w środowisku społecznym,
  • po stracie stracie kogoś bliskiego,
  • kiedy dotknęła Cię przemoc psychiczna lub fizyczna.

Psycholog Wrocław Muchobór - FAQ

Dobrego specjalistę poznasz po tym, z jakim zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy oraz po tym, że nie ocenia on swoich Pacjentów, tylko uważnie i cierpliwie słucha. Dobry terapeuta powinien podchodzić do swoich obowiązków z empatią oraz powinien przestrzegać zasad etyki zawodowej.

Specjaliści Mentali oferują różny zakres usług. Psycholog ma za zadanie postawić diagnozę oraz pomóc w kryzysie psychicznym. Zadaniem psychoterapeuty jest leczenie zaburzeń emocjonalnych czy stanów lękowych. Z kolei psychiatra jest lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń zdrowia psychicznego. Specjalista ten zapewnia wsparcie psychiatryczne i jako jedyny z dostępnych specjalistów może wystawiać recepty. Prawda jest taka, że wcale nie musisz wiedzieć, do którego specjalisty musisz się umówić. Umów konsultację psychologiczną u dowolnego specjalisty, a ten pokieruje Cię do właściwej osoby.

Wsparcie psychologiczne poprzez psychoterapię indywidualną pomaga w skutecznym powrocie do zdrowia psychicznego. Specjalista może w pełni obiektywnie spojrzeć na Twoje problemy, dzięki czemu skutecznie podpowie Ci jak radzić sobie z kryzysem w Twoim życiu. Pomoc może obejmować psychoterapię indywidualną lub rodzinną.

Nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami do pracy z osobami potrzebującymi pomocy psychologicznej.

Każde spotkanie odbywa się z zachowaniem dyskrecji oraz anonimowości. Zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji osób, które są w kryzysie psychicznym.

Aby umówić się na konsultację psychologiczną, wejdź na mentali.pl w zakładkę "Umów wizytę online" i zarezerwuj termin spotkania.

Mogą zgłosić się do nas również osoby z innych dzielnic Wrocławia:

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 25, 50-110 Wrocław

Data aktualizacji strony - 19 kwietnia, 2024