Wsparcie w odzyskaniu zdrowia psychicznego dla mieszkańców dzielnicy Psie Pole

Przechodzisz kryzys i masz poczucie wykluczenia? Nie nie odkładaj tego na później i skorzystaj z pomocy doświadczonych specjalistów Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali. Zapewniamy indywidualny plan zdrowienia, który stanowi skuteczną pomoc w powrocie do codziennego życia, włączając się na nowo w codzienność Twoich bliskich. Wszystko, żeby poprawić jakość Twojego zdrowia psychicznego.

Usługi psychologiczne dla mieszkańców Wrocławia dzielnicy Psie Pole

Gwarantujemy szereg usług specjalistycznych pomagających w powrocie do zdrowia psychicznego:

Jak pomaga psycholog mieszkańcom dzielnicy Psie Pole?

Konsultacja psychologiczna

Podstawą dopasowania planu wspólnej pracy jest konsultacja psychologiczna, która polega na uzyskaniu podstawowych informacji na temat osoby, która potrzebuje pomocy i jej problemu. Na jej podstawie specjalista ustala indywidualny plan terapii, która ma za zadanie pomóc powrócić do zdrowia psychicznego.

psycholog wrocław Psie Pole
psycholog wrocław Psie Pole

Wsparcie psychologiczne

Wsparcie psychologiczne to rodzaj pomocy w powrocie do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Psychoterapia jest dostosowana do Twojej indywidualnej sytuacji i pomaga odzyskać równowagę w codziennym życiu.

Pomoc w kryzysowej sytuacji

Wsparcie kryzysowe stanowi pierwszą i krótkoterminową pomoc dla osób, które nagle znalazły się w kryzysie psychicznym, np. po stracie kogoś bliskiego.

psycholog wrocław Psie Pole

Kiedy powinno się umówić się na wizytę do psychologa?

Przechodzisz ciężki czas w życiu i nie nie jesteś w stanie samodzielnie poradzić sobie ze swoimi problemami? Nasi specjaliści pomogą Ci w powrocie do równowagi w życiu. Kiedy warto skorzystać ze wsparcia psychologa z Wrocławia?

W przypadku:

  • stale obniżonego nastroju,
  • braku poczucia własnej wartości,
  • traumatycznych doświadczeń,
  • przeżywania trudnych dni spowodowanych różnego rodzaju sytuacjami życiowymi czy po przebytym kryzysie psychicznym,
  • problemów wychowawczych,
  • trudności w porozumiewaniu się z partnerem,
  • gdy ciężko Ci dojść do normalnego funkcjonowania w środowisku społecznym,
  • po stracie stracie kogoś bliskiego,
  • doświadczenia przemocy psychicznej lub fizycznej.

Najczęściej zadawane pytania

Dobrego specjalistę poznasz po tym, z jakim zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy oraz po tym, że nie ocenia on swoich Pacjentów, tylko uważnie i cierpliwie słucha. Dobry psycholog podchodzi do swoich obowiązków z empatią i przestrzega zasad etyki zawodowej.

Nasi specjaliści oferują różny zakres usług. Psycholog stawia diagnozę oraz pomaga w kryzysie psychicznym. Zadaniem psychoterapeuty jest leczenie zaburzeń emocjonalnych czy lękowych. Z kolei psychiatra jest lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń zdrowia psychicznego. Zapewnia on pomoc psychiatryczną i jako jedyny z dostępnych specjalistów uprawniony jest do wystawiania recept. Tak naprawdę nie musisz wiedzieć, do którego specjalisty musisz się umówić. Zarezerwuj termin konsultacji psychologicznej u dowolnego terapeuty, a ten pokieruje Cię do odpowiedniej osoby.

Wsparcie psychologiczne, które odbywa się poprzez psychoterapię indywidualną pomaga w skutecznym odzyskaniu zdrowia psychicznego. Specjalista może w pełni obiektywnie spojrzeć na Twoje problemy, dzięki czemu skutecznie doradzi Ci jak przeciwdziałać kryzysowi w Twoim życiu. Wsparcie może obejmować psychoterapię indywidualną lub rodzinną.

Nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami do pracy z osobami potrzebującymi pomocy psychologicznej.

Wszystkie spotkania odbywają się z zachowaniem dyskrecji oraz anonimowości. Zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji osób, które są w kryzysie psychicznym.

Aby umówić się na konsultację psychologiczną, wejdź na mentali.pl w zakładkę "Umów wizytę online" i zarezerwuj odpowiadający Ci termin spotkania.

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 25, 50-110 Wrocław

Data aktualizacji strony - 24 lipca, 2024