Pomoc w powrocie do zdrowia psychicznego dla mieszkańców dzielnicy Oporów

Masz wrażenie utraty kontroli nad swoim życiem? Nie czekaj dłużej i skorzystaj z pomocy specjalistów Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali. Zapewniamy w pełni indywidualny plan terapii, który pomoże Ci wrócić do codziennego życia, włączając się na nowo w życie Twoich bliskich. Wszystko, żeby poprawić jakość Twojego zdrowia psychicznego.

Zakres usług psychologicznych dla mieszkańców Wrocławia dzielnicy Oporów

Gwarantujemy szereg usług specjalistycznych pomagających w powrocie do zdrowia psychicznego:

Jakie wsparcie zapewnia psycholog mieszkańcom dzielnicy Oporów?

Konsultacja psychologiczna

Podstawą dopasowania planu wspólnej pracy jest konsultacja psychologiczna, która polega na uzyskaniu najważniejszych informacji na temat osoby, która potrzebuje pomocy i jej problemu. Na jej podstawie specjalista ustala plan całej terapii, która ma na celu pomóc wrócić do zdrowia psychicznego.

psycholog wrocław Oporów
psycholog wrocław Oporów

Wsparcie psychologiczne

Wsparcie psychologiczne to rodzaj pomocy w powrocie do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Psychoterapia jest dobrana do Twojej indywidualnej sytuacji i pomaga odzyskać zdrowie psychiczne.

Pomoc w kryzysowej sytuacji

Wsparcie kryzysowe to pierwsza i krótkoterminowa pomoc osobom, które nagle znalazły się w kryzysie psychicznym, np. po stracie kogoś bliskiego.

psycholog wrocław Oporów

Kiedy powinno się umówić się na wizytę do psychologa?

Przechodzisz ciężki czas w życiu i nie umiesz samodzielnie poradzić sobie ze swoimi problemami? Nasi specjaliści pomogą Ci w powrocie do zdrowia psychicznego. Kiedy warto skorzystać ze wsparcia psychologa z Wrocławia?

W przypadku:

  • ciągle obniżonego nastroju,
  • trudności z samoakceptacją,
  • trudnych doświadczeń życiowych,
  • przeżywania trudnych momentów spowodowanych różnymi sytuacjami życiowymi czy po przebytym kryzysie psychicznym,
  • problemów wychowawczych,
  • braku porozumienia z partnerem,
  • gdy ciężko Ci dojść do normalnego funkcjonowania w środowisku społecznym,
  • po stracie stracie kogoś bliskiego,
  • kiedy dotknęła Cię przemoc psychiczna lub fizyczna.

Najczęściej zadawane pytania

Dobrego specjalistę poznasz po tym, z jakim zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy oraz po tym, że nie ocenia on swoich Pacjentów, tylko uważnie i cierpliwie słucha. Dobry psycholog podchodzi do swoich obowiązków z empatią i przestrzega zasad etyki zawodowej.

Specjaliści Mentali oferują różny zakres usług. Psycholog stawia diagnozę oraz pomaga w kryzysie psychicznym. Zadaniem psychoterapeuty jest terapia zaburzeń emocjonalnych oraz stanów lękowych. Z kolei psychiatra jest lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń zdrowia psychicznego. Zapewnia on leczenie psychiatryczne i jako jedyny z dostępnych specjalistów uprawniony jest do wystawiania recept. Prawda jest taka, że wcale nie musisz wiedzieć, którego specjalistę wybrać. Zarezerwuj termin konsultacji psychologicznej u dowolnego terapeuty, a ten przekieruje Cię do właściwej osoby.

Wsparcie psychologiczne, które odbywa się poprzez psychoterapię indywidualną to skuteczna pomoc w odzyskaniu zdrowia psychicznego. Specjalista może w pełni obiektywnie spojrzeć na Twoje problemy, dzięki czemu skutecznie nauczy Cię jak przeciwdziałać kryzysowi w Twoim życiu. Pomoc może obejmować psychoterapię indywidualną lub rodzinną.

Pracownicy Mentali to specjaliści z bogatym doświadczeniem oraz z odpowiednimi kwalifikacjami do pracy z osobami potrzebującymi pomocy psychologicznej.

Każde spotkanie odbywa się z zachowaniem dyskrecji oraz anonimowości. Zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji osób, które są w kryzysie psychicznym.

Aby umówić się na konsultację psychologiczną, wejdź na mentali.pl w zakładkę "Umów wizytę online" i zarezerwuj termin spotkania.

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 25, 50-110 Wrocław

Data aktualizacji strony - 24 lipca, 2024