Pomoc w odzyskaniu zdrowia psychicznego dla mieszkańców dzielnicy Śródmieście

Masz wrażenie utraty kontroli nad swoim życiem? Nie zwlekaj i skorzystaj z pomocy specjalistów Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali. Zapewniamy w pełni indywidualny plan terapii, który pomoże Ci wrócić do codziennego życia, włączając się na nowo w codzienność bliskich Ci osób. Wszystko, żeby poprawić jakość Twojego zdrowia psychicznego.

Usługi psychologiczne dla mieszkańców Wrocławia dzielnicy Śródmieście

Gwarantujemy szereg usług specjalistycznych pomagających w powrocie do zdrowia psychicznego:

Jak pomaga psycholog mieszkańcom dzielnicy Śródmieście?

Konsultacja psychologiczna

Aby odpowiednio dopasować plan wspólnej pracy, niezbędna jest konsultacja psychologiczna, która polega na uzyskaniu podstawowych informacji na temat osoby, która potrzebuje pomocy i jej problemu. Na jej podstawie specjalista ustala plan całej terapii, która ma na celu pomóc powrócić do zdrowia psychicznego.

psycholog wrocław Śródmieście
psycholog wrocław Śródmieście

Wsparcie psychologiczne

Forma pomocy w powrocie do codziennego życia. Przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Plan terapii dostosowany do Twojej indywidualnej sytuacji i pomaga odzyskać zdrowie psychiczne.

Pomoc w kryzysowej sytuacji

Wsparcie kryzysowe stanowi pierwszą i krótkoterminową pomoc dla osób, które nagle doznały kryzysu psychicznego, np. po stracie kogoś bliskiego.

psycholog wrocław Śródmieście

Kiedy powinno się skorzystać z pomocy psychologa?

Przechodzisz trudny czas w życiu i nie nie jesteś w stanie samodzielnie poradzić sobie ze swoimi problemem? Pomożemy Ci w odzyskaniu równowagi w życiu. Kiedy warto skorzystać ze wsparcia psychologa z Wrocławia?

W przypadku:

  • stale obniżonego nastroju,
  • braku pewności siebie,
  • traumatycznych doświadczeń,
  • przeżywania ciężkich chwil spowodowanych różnego rodzaju sytuacjami życiowymi czy po przebytym kryzysie psychicznym,
  • problemów wychowawczych,
  • braku porozumienia z partnerem,
  • gdy ciężko Ci dojść do normalnego funkcjonowania w środowisku społecznym,
  • po stracie stracie kogoś bliskiego,
  • kiedy dotknęła Cię przemoc psychiczna lub fizyczna.

FAQ

Profesjonalnego specjalistę poznasz po tym, z jakim zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy oraz po tym, że nie jest on oceniający, tylko uważnie i cierpliwie słucha. Dobry psycholog powinien podchodzić do swoich obowiązków z empatią oraz powinien przestrzegać zasad etyki zawodowej.

Każdy z naszych specjalistów oferuje różny zakres usług. Psycholog ma za zadanie postawić diagnozę oraz pomóc w kryzysie psychicznym. Zadaniem psychoterapeuty jest leczenie zaburzeń emocjonalnych czy stanów lękowych. Z kolei psychiatra to lekarz specjalista, który zajmuje się leczeniem zaburzeń zdrowia psychicznego. Specjalista ten zapewnia pomoc psychiatryczną i jako jedyny z dostępnych specjalistów uprawniony jest do wystawiania recept. Prawda jest taka, że wcale nie musisz wiedzieć, którego specjalistę wybrać. Skorzystaj z konsultacji psychologicznej u dowolnego terapeuty, a ten pokieruje Cię do właściwej osoby.

Wsparcie psychologiczne, które odbywa się poprzez psychoterapię indywidualną to skuteczna pomoc w powrocie do zdrowia psychicznego. Specjalista może w pełni obiektywnie spojrzeć na Twoje problemy, dzięki czemu skutecznie nauczy Cię jak radzić sobie z kryzysem w Twoim życiu. Wsparcie może obejmować psychoterapię indywidualną lub rodzinną.

Pracownicy Mentali to doświadczeni specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami do pracy z osobami potrzebującymi wsparcia psychologicznego.

Wszystkie spotkania odbywają się z zachowaniem dyskrecji oraz anonimowości. Zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji osób, które są w kryzysie psychicznym.

Wejdź na stronę mentali.pl, kliknij w zakładkę “Umów wizytę online” i wybierz odpowiadający Ci termin wizyty.

Mogą zgłosić się do nas również osoby z innych dzielnic Wrocławia:

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 25, 50-110 Wrocław

Data aktualizacji strony - 21 czerwca, 2024