Pomoc w odzyskaniu zdrowia psychicznego dla mieszkańców dzielnicy Księże Małe

Przechodzisz kryzys i masz poczucie wykluczenia? Nie zwlekaj i skorzystaj z pomocy specjalistów Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali. Zapewniamy indywidualny plan zdrowienia, który stanowi skuteczną pomoc w powrocie do codziennego życia, włączając się na nowo w codzienność najbliższych Ci osób. Wszystko, żeby poprawić jakość Twojego zdrowia psychicznego.

Obszar działań psychologa dla mieszkańców Wrocławia dzielnicy Księże Małe

W naszej ofercie znajdziesz szereg usług specjalistycznych wspierających powrót do zdrowia psychicznego:

Jak pomaga psycholog mieszkańcom dzielnicy Księże Małe?

Konsultacja psychologiczna

Podstawą dobrania odpowiedniego planu leczenia jest konsultacja psychologiczna, która polega na uzyskaniu podstawowych informacji na temat osoby, która potrzebuje pomocy i jej problemu. Na jej podstawie specjalista ustala plan całej terapii, która ma za zadanie pomóc w powrocie do zdrowia psychicznego.

psycholog wrocław Księże Małe
psycholog wrocław Księże Małe

Wsparcie psychologiczne

Forma pomocy w powrocie do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Psychoterapia jest dostosowana do Twojej indywidualnej sytuacji i pomaga odzyskać równowagę w codziennym życiu.

Pomoc w kryzysowej sytuacji

Wsparcie kryzysowe to pierwsza i krótkoterminowa pomoc dla osób, które nagle znalazły się w kryzysie psychicznym, np. po stracie bliskiej osoby.

psycholog wrocław Księże Małe

Kiedy powinno się umówić się na wizytę do psychologa?

Przechodzisz ciężki okres w życiu i nie potrafisz samodzielnie rozwiązać swojego problemu? Nasi specjaliści pomogą Ci w powrocie do zdrowia psychicznego. Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa z Wrocławia?

W przypadku:

  • przewlekle obniżonego nastroju,
  • braku pewności siebie,
  • traumatycznych doświadczeń,
  • przeżywania ciężkich chwil spowodowanych różnymi sytuacjami życiowymi czy po przebytym kryzysie psychicznym,
  • problemów wychowawczych,
  • braku porozumienia z partnerem,
  • gdy ciężko Ci dojść do normalnego funkcjonowania w środowisku społecznym,
  • po stracie stracie kogoś bliskiego,
  • doświadczenia przemocy psychicznej lub fizycznej.

Najczęściej zadawane pytania

Skutecznego specjalistę poznasz po tym, z jakim zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy oraz po tym, że nie ocenia on swoich Pacjentów, tylko uważnie i cierpliwie słucha. Dobry psycholog powinien podchodzić do swoich obowiązków z empatią oraz powinien przestrzegać zasad etyki zawodowej.

Nasi specjaliści oferują różny zakres usług. Psycholog ma za zadanie postawić diagnozę oraz pomóc w kryzysie psychicznym. Zadaniem psychoterapeuty jest terapia zaburzeń emocjonalnych oraz lękowych. Z kolei psychiatra jest lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń zdrowia psychicznego. Zapewnia on pomoc psychiatryczną i jako jedyny z dostępnych specjalistów może wystawiać recepty. Prawda jest taka, że wcale nie musisz wiedzieć, którego specjalistę wybrać. Zarezerwuj termin konsultacji psychologicznej u dowolnego specjalisty, a ten pokieruje Cię do odpowiedniej osoby.

Wsparcie psychologiczne poprzez indywidualną terapię pomaga w skutecznym odzyskaniu zdrowia psychicznego. Specjalista jest w stanie obiektywnie spojrzeć na Twoje trudności, dzięki czemu skutecznie podpowie Ci jak przeciwdziałać kryzysowi w Twoim życiu. Pomoc może obejmować psychoterapię indywidualną lub rodzinną.

Pracownicy Centrum Rozwoju i Wsparcia Psychologicznego Mentali to doświadczeni specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami do pracy z osobami potrzebującymi pomocy psychologicznej.

Każde spotkanie odbywa się z zachowaniem dyskrecji oraz anonimowości. Zapewniamy pacjentom kompleksową opiekę oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji osób, które są w kryzysie psychicznym.

Aby umówić się na konsultację psychologiczną, wejdź na mentali.pl w zakładkę "Umów wizytę online" i zarezerwuj odpowiadający Ci termin spotkania.

Mogą zgłosić się do nas również osoby z innych dzielnic Wrocławia:

ul. Na Grobli 20/8, 50-421 Wrocław

ul. Kiełbaśnicza 25, 50-110 Wrocław

Data aktualizacji strony - 24 lipca, 2024